最新提问
我的动态
登录后查看动态
题目内容双击单词支持查询和收藏哦~
Brand A cheese is sold at a cost of $$$4.00$$ per pound. Brand B cheese is sold at a cost of $6.00 per pound.
Quantity A
The cost of $$\frac{1}{2}$$ pound of Brand A cheese at this rate
Quantity B
The cost of $$\frac{1}{4}$$ pound of Brand B cheese at this rate
A显示答案
· 相关考点
2.1.4 比例及相关应用题
2.1.4 比例及相关应用题
以上解析由 考满分老师提供。